Ivana Königsmarková - proces s porodní asistenkou

08. 12. 2011

Jednou z nejdůležitějších událostí letošního roku je kauza porodní asistentky Ivany Königsmarkové, která byla soudem shledána vinnou za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti a odsouzena k dvouletému podmíněnému trestu s pětiletou lhůtou a stejně dlouhým zákazem činnosti.

Soud uznal nárok zdravotní pojišťovny a nařídila porodní asistentce uhradit náklady vynaložené na zdravotní péči o narozené dítě, které v důsledku těžké hypoxie přežívalo 20 měsíců napojeno na přístroje. Jde o téměř tři miliony korun.

Připojujeme odkaz na vyjádření Ligy lidských zpráv . 

Zástupkyně ze společnosti H.A.M (Hnutí za aktivní mateřství ) se účastnila soudních jednání a je přesvědčena, že proces s porodní asistenkou není veden spravedlivě, že nejde o jeden konkrétní porod a jednu konkrétní porodní asistentku, ale o boj státu proti samostatným porodním asistentkám a hlavně proti právu žen svobodně si zvolit místo a způsob porodu.

Hnutí za aktivní mateřství podporuje právo na spravedlivý proces. Naše prohlášení k této záležitosti najdete zde: http://www.iham.cz/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=71&cntnt01detailtemplate=titulka&cntnt01returnid=15

Tým Narozeni.cz rád dá možnost vyjádřit se všem stranám procesu.

O nás

Internetové stránky narozeni.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když se narodí dítě.

více

Vyhledávání

Kalkulačky

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
banner
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.narozeni.cz pište na info@narozeni.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference